Podbrdo


 

  Místo prvních zjevení Panny Marie, které se nachází několik set metrů nad vesnicí Bijakovići, zvané Podbrdo, se dnes nazývá Vrchem zjevení.

Strmá cesta vycházející od domů vede k místu, kde se odehrály první zjevení. Podél této cesty byly umístěny v roce 1989 bronzové reliéfy zobrazující tajemství radostného a bolestného růžence. V červnu 2002 byly umístěny na cestě z Podbrda směrem k Modrému kříži bronzové reliéfy představující tajemství slavného růžence. Autorem těchto reliéfů je prof. Carmelo Puzzolo. V současnosti je celá cesta díky osvětlení přístupná i v noci.
Na cestě směrem k místu zjevení je postaven velký dřevěný kříž, který naznačuje místo, kde dala Panna Maria prostřednictvím vizionářky Mirjany Pavlović v třetí den zjevení poprvé výzvu k pokoji.
Přímo na místě zjevení byla na počest 20. výročí zjevení umístěna socha Královny pokoje, která byla vymodelovaná podle modelu sochy nacházející se na nádvoří před kostelem (jejím autorem je Dino Felice).
Místo zjevení znamená pro poutníky setkání s Pannou Marií prostřednictvím osobní modlitby a modlitby sv. růžence.


Na úpatí Vrchu zjevení se nachází Modrý kříž, který tam byl umístěn v roce 1985. Na tomto místě se pravidelně od 4. července 1982 potkává modlitební skupina vizionáře Ivana.